Spotkanie z doradcą zawodowym

W czwartek 27 września 2019 r. Pan Jacek Stokłosa doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu przeprowadził dwugodzinne warsztaty dla uczniów klasy ósmej na temat czynników trafnego wyboru zawodu i dalszej ścieżki edukacyjnej. Wybór szkoły nie jest łatwą decyzją, szczególnie dla osób niezdecydowanych. Trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z ofertą szkół ponadpodstawowych, dowiedzieli się jakie czynniki należy uwzględnić, aby ich decyzja o wyborze zawodu była trafna. Podczas pracy indywidualnej i grupowej poznawali swoje mocne strony, predyspozycje i zainteresowania zawodowe. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach., zadawali wiele pytań i chętnie włączali się do rozmowy.

Post Author: Iwo Młotek