Spotkania adaptacyjne

Na przełomie września i października 2012r. w naszym przedszkolu odbywać się będzie cykl spotkań adaptacyjnych dla dzieci nowo przyjętych i ich rodziców.

Celem tych spotkań jest zmniejszenie stresu w związku z nową sytuacją, jaką jest pobyt dziecka w przedszkolu.

Poznanie się dzieci oraz wspólna zabawa z rodzicami ma zbliżyć dziecko do przedszkola. Ma spowodować, by dziecko je polubiło i poczuło się w nim bezpiecznie.

Program odbywa się pod hasłem: „Mamo Tato moja wola chętnie pójdę do przedszkola!”

Pierwsze spotkanie zatytułowane było „Poznajmy się”. Nie zabrakło zabawy integracyjnych, śpiewu i tańca. Dzieci grały na instrumentach perkusyjnych oraz sprawdzały swoją sprawność na torach przeszkód.

Przedszkolaki i ich rodzice świetnie się bawili. Na koniec otrzymali medale SUPER PRZEDSZKOLAKA i SUPER RODZICA.