SPOTKANIA ADAPTACYJNE

SPDzień, w którym dziecko trafia po raz pierwszy do przedszkola, jest bardzo ważny w jego życiu. Musi rozstać się z rodzicami i w nowym środowisku poradzić sobie samo z różnymi problemami. Aby pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola, powstał plan adaptacyjny, w ramach którego odbywają się w naszym przedszkolu spotkania z rodzicami i dziećmi nowo przyjętymi do naszej placówki.

W tym roku spotkanie rozpoczęliśmy zebraniem z rodzicami dnia 25 sierpnia, na którym zapoznaliśmy rodziców z pracownikami, pomieszczeniami, charakterem pracy naszego przedszkola. Rodzice otrzymali również cenne wskazówki, jak pomóc dziecku bezstresowo przekroczyć próg przedszkola.

Na następnym spotkaniu dnia 31 sierpnia, powitaliśmy już nasze nowe przedszkolaki, które przyszły z rodzicami, z babciami, aby wspólnie się bawić oraz poznać swoje panie i kolegów z grupy. W nagrodę za wspaniałą wspólną zabawę dzieci otrzymały drobne upominki w postaci słodyczy, naklejek i kolorowanek.

Post Author: Joanna Marucha