SPOTKANIA ADAPTACYJNE

Co roku w naszym przedszkolu odbywają się tzw. adaptacyjne spotkania ze Szkołą Podstawową nr 21. Dotyczą one tylko dzieci z grupy starszej .Organizowane są po to by dzieciom z grupy starszej, przyszłym uczniom  było łatwiej przejść z przedszkola do szkoły. Celem ich jest poznanie szkoły, jej klas, szatni, holu.

I tak 12 maja dzieci były z wizytą w szkolnej bibliotece, uczestniczyły w krótkiej lekcji bibliotecznej.

27 maja wraz z panią wychowawczynią zwiedzały szkołę oraz były z wizytą w gabinecie pani Dyrektor, gdzie zadawały  pytania, zasiadały w dyrektorskim fotelu.

5 czerwca uczestniczyły w zajęciach świetlicowych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

9 czerwca uczestniczyły w zajęciu z klasą I, razem z pierwszakami rozmawiały o lecie, zbliżających się wakacjach i wykonywały prace plastyczne na ten temat- malowały farbami wakacyjny obrazek, składały żabki, ozdabiały kurki. Było to dla nich ciekawym doświadczeniem i przeżyciem zasiąść w szkolnej ławce.

Natomiast 13 czerwca  odbył się konkurs plastyczny z kl. I na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Prace były ciekawe  a każda grupa wyłoniła po trzech zwycięzców.

Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, przedszkolaki mają  okazję obejrzeć szkołę, lepiej ją  poznać, a wszystko po to, by przejście z przedszkola do szkoły było bardziej przyjazne i łagodne dla dzieci

A oto galeria zdjęć z tych spotkań:

Post Author: Joanna Marucha