Śniadaniowa Klasa

W dniach od 7 do 13 listopada uczniowie klasy II i III naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej edycji konkursu pod nazwą „Śniadaniowa klasa”, którego inicjatorem, pomysłodawcą, organizatorem są Zakłady Tłuszczowe „Bielmar”Sp z.o.o. z siedzibą w Bielsku – Białej.

Zanim uczniowie przystąpili do wykonania zdrowego śniadania musieli wykazać się wiedzą dotyczącą racjonalnego odżywiania. Po omówieniu wartości odżywczych warzyw i owoców, ułożeniu haseł i wierszyków promujących zdrowy styl życia uczniowie przystąpili do przygotowania kanapek, sałatek owocowych i surówek owocowo – warzywnych. Następnie zajadali się własnoręcznie przyrządzonym zdrowym śniadaniem,na widok którego chciało się powiedzieć „mniam,mniam”