Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Dzień 25 października był dniem szczególnym dla uczniów klasy pierwszej w naszej szkole.  Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki, wykonując wskazane działania oraz układając sylaby w wyrazy. Wszystkie dzieci bardzo dobrze zdały egzamin i mogły przystąpić do najważniejszej części uroczystości. 

W obecności dyrektora szkoły pana Jacka Konopczyńkiego,  wicedyrektor pani Żanety Żeśko, wychowawcy pani Agnieszki Celki oraz zaproszonych rodziców uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie każdy uczeń został uroczyście pasowany na ucznia Szkoły Podstawowej nr 21 w Kaliszu. Aktu pasowania „ołówkiem” dokonał uroczyście dyrektor szkoły pan Jacek Konopczyński. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Od tego dnia „pierwszaki” są pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć tutaj: pasowanie 1 klasa

Post Author: Iwo Młotek