Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 19 listopada b.r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, wypicie specjalnego „eliksiru”. Po zakończonej prezentacji wszyscy obecni na sali rodzice i nauczyciele  zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania prawdziwą wojskową szablą dokonał Dyrektor Szkoły p. Jacek Konopczyński.  Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej  Szkoły Podstawowej nr 21 w Kaliszu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę klasy 1 p. Agnieszkę Karpisiewicz.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Post Author: Iwo Młotek