ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

29 października odbyło się uroczyste przyjęcie do braci uczniowskiej pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięli: Prezydent Miasta Kalisza Pan Janusz Pęcherz, Wiceprezydent Miasta Kalisza Pan Dariusz Grodziński, Przewodniczący Rady Miasta Pan Grzegorz Sapiński oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Mariusz Witczak.

Byli z nami również Radny Miasta Kalisza Pan Radosław Kołaciński, zastępca komendanta COSSW Pan Kapitan Krzysztof Stachera wraz ze słuchaczami szkolenia zawodowego na I stopień chorążego służby więziennej, przewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno Pan Edward Prus, licznie zgromadzeni rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Uczniowie długo się do tego dnia przygotowywali. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Agnieszki Pawlak uczyli się piosenek i wierszy, które zaprezentowali zebranym gościom. Poznali również prawa i obowiązki ucznia. Moment ślubowania poprzedziły wspólne występy oraz konkurencje sprawdzające umiejętności i wiedzę. Pani Dyrektor Grażyna Stępniewska powitała uczniów życząc im sukcesów w nauce, zapewniając o tym, że nasza szkoła jest przyjaznym miejscem, w którym będą czuć się dobrze.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania przez pierwszoklasistów. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło czas próby i przypieczętowało przynależność uczniów klasy pierwszej do szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały od Prezydenta dyplomy i kolorowanki o Kaliszu.

Korzystając z okazji, że na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, Pani Dyrektor wręczyła statuetki „Przyjaciel szkoły”.

Symboliczne serca otrzymali: Prezyden Miasta Janusz Pęcherz, Wiceprezydent Miasta Dariusz Grodziński, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Sapiński, Naczelnik Mariusz Witczak, Radny Radosław Kołaciński, Komendant COSSW płk Danuta Kalaman, Przewodniczący Rady Osiedla Edward Prus, w podzięce za pomoc, życzliwość i wsparcie naszych przedsięwzięć.

Po części oficjalnej dla dzieci i wszystkich zgromadzonych gości czekał poczęstunek. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 

 

Post Author: Joanna Marucha