Savoir – vivre bez tajemnic…

Nauka dobrych manier nie jest żmudną pracą, do której trzeba się przygotowywać. Ważne jest, aby była naturalna. Nawet drobne gesty, takie jak posprzątanie ze stołu lub podziękowanie za pyszny obiad dobrze świadczą o dziecięcych manierach. W kontaktach międzyludzkich najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ponadto dobre wychowanie i poprawna etykieta sprawi, że dziecko będzie lepiej postrzegane przez innych, łatwiej będzie mu nawiązywać znajomości i przyjaźnie. To właśnie od tego zależy, czy mały człowiek w przyszłości będzie umiał zachować się w towarzystwie elegancko i we właściwy sposób.  

Dlatego dziś uczniowie klasy 2 postanowili przystąpić  do projektu edukacyjno – wychowawczego: “DOBRE MANIERY  z savoir – vivre za pan brat”, gdzie zostały wprowadzone do tematyki dobrych manier i sposobu ich stosowania.

Post Author: Joanna Marucha