Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

2 września w Szkole Podstawowej Nr 21 w Kaliszu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/ 2014.

Ten wyjątkowy dzień zapoczątkowała msza św. w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu – Szczypiornie, podczas której uczniowie, nauczyciele oraz rodzice modlili się o wszelką pomyślność na rozpoczynający się rok szkolny. Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyły się dalsze uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczniów, rodziców oraz Grona Pedagogicznego. Symbolicznie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a po nim Pani Dyrektor Szkoły mgr Grażyna Stępniewska wygłosiła okolicznościowe przemówienie inaugurujące nowy rok szkolny. Po części oficjalnej, nastąpiła krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy piątej pod okiem wychowawcy – pani Moniki Niewiadomskiej.

Dziś jeszcze bez podręczników, ale jutro naukę czas zacząć!. Powodzenia!

 

Post Author: Joanna Marucha