Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

Jak w wielu szkołach, tak i w Szkole Podstawowej nr 21 w Szczypiornie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

Ten wyjątkowy dzień zapoczątkowała msza św. w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu – Szczypiornie. Po mszy wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się dalsze uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego.

Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Malwina Jeziorska, która powitała zgromadzonych uczniów, rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Okolicznościowe wystąpienie inaugurujące nowy rok szkolny wygłosiła Pani Dyrektor Szkoły mgr Grażyna Stępniewska. Ten szczególny dzień urozmaiciła krótka część artystyczna.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego i spotkaniach w klasach z wychowawcami, uczniowie i rodzice mogli zwiedzić szkolę i obejrzeć nowe pracownie i inne pomieszczenia, które poddano kapitalnemu remontowi.

Już od pierwszego dnia nowego roku szkolnego dzieci mogą korzystać z nowej biblioteki, odświeżonych klas, wyremontowanych łazienek. W całej szkole zostały założone nowe podłogi, schody i poręcze. Do dyspozycji uczniów oddano również tablicę interaktywną. Szkoła stała się bezpieczniejsza dzięki licznym kamerom zamontowanym na korytarzach szkoły jak i na zewnątrz. Mamy nadzieję, że lepsze warunki przełożą się na efektywniejszą naukę naszych uczniów.

 

Post Author: Joanna Marucha