RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

W tym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do programu organizowanego przez Fundację WOŚP pod hasłem: „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”.

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż skomplikowanie brzmiąca resuscytacja, to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Ważne jest byśmy umieli działać sprawnie, zachowując spokój i opanowanie. Aby pomóc, powinniśmy wiedzieć, jak to zrobić. Dzięki temu programowi można nauczyć się „krok po kroku” podstawowych czynności ratujących życie. Dlatego też program ten ma na celu przekazanie najmłodszym dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Propozycja zajęć:

1. Bezpieczeństwo

2. Sprawdzenie przytomności

3. Wezwanie pomocy

4. Sprawdzenie oddechu

5. Pozycja boczna

6. Wdechy ratownicze

7. Uciskanie klatki piersiowej

8. Łańcuch przeżycia

 

 

Post Author: Joanna Marucha