Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły

oakley rx sunglasses

W dniu 28.05.2012r w Auli Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się wojewódzka gala konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”.

Konkurs został ogłoszony w marcu 2012 roku i był skierowany do rad rodziców w szkołach i przedszkolach. Jego celem było upowszechnienie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy pomiędzy radami szkół i przedszkoli.

Konkurs składał się z dwóch modułów: „Sześciolatek w przyjaznej szkole” oraz „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”. Nasze przedszkole wzięło udział w module drugim, rodzice mieli okazję przedstawić współpracę między radami rodziców w przedszkolu i szkole.Sale ray ban sunglasses

Podczas uroczystej gali przedszkole otrzymało pamiątkową tabliczkę promującą placówkę jako „Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły”. Nagrody i tytuły wręczała Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Walkowiak i Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji pani Joanna Berdzik w obecności władz samorządowych.

ray ban sunglasses Discount Code

W ramach projektu rady rodziców i nauczyciele zrealizowali wiele działań, by przejście z przedszkola do szkoły odbyło się bez stresu i przyjaźnie.

Nasze przedszkole i szkoła to jedność, od lat współpracujemy ze sobą. Szkoła nie jest przedszkolakom obca, przebywają w niej bardzo często i znają ją prawie tak dobrze jak przedszkole. Nasze dzieci korzystają z biblioteki szkolnej, z sali świetlicowej – „Radosna Szkoła”, z sali komputerowej i przyrodniczej oraz z salki gimnastycznej, która wykorzystywana jest podczas zabaw i gier, a nowa pani nie jest dla dzieci obcą osobą w chwili rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie.black max air compressor

W tym roku odbyła się pierwsza edycja konkursu ogłoszonego przez MEN, natomiast tytuł „Szkoły przyjaznej sześciolatkom” i „Przedszkola dobrze przygotowującego do szkoły” będzie nadawany placówkom oświatowym do 2014 roku.

nike air jordan 6 retro

Post Author: Joanna Marucha