„Powietrze bez śmieci”

   Uczniowie klasy 3 po raz kolejny brali udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Powietrze bez śmieci”. Tematem zajęć była próba znalezienia odpowiedzi na pytania: ” Skąd się bierze smog?, Co to jest smog?, Gdzie jest smog?, Czy smog pachnie?, Jaki kolor ma smog?, Kiedy jest smog?, Co wywołuje smog?, Co to jest niska emisja?”.

   Uczniowie w toku zajęć pogłębili swoją wiedzę na temat smogu, z pewnością zapamiętali, iż smog wywołują następujące czynniki: dym ze spalania węgla, dym z rur wydechowych samochodów, dym z palenia śmieci, dym z palenia liści i traw.

    To były ciekawe zajęcia poruszające  problemy  dotyczące aktualnie mieszkańców całej Polski…  efekt? uczniowie klasy 3 z dużym zainteresowaniem oglądają emitowany codziennie w telewizji TVN raport smogowy…

Brawo uczniowie!

Post Author: Joanna Marucha