Podróże po świecie – jesteśmy w Polsce…

W dniu 7 czerwca uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą udali się do pobliskiej biblioteki. Bohaterami spotkania był Bolek i Lolek oraz Koziołek Matołek. Uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie fragmenty książek czytanych przez panią Agatę „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” oraz „Druga księga przygód Koziołka Matołka”. Dzieci rozwiązywały także krzyżówkę, rebusy, obejrzały najciekawsze miejsca w Polsce (Gdańsk, Kraków) Muzeum Koziołka Matołka, obejrzały film – jedną z wielu przygód Koziołka Matołka z Pacanowa. Na koniec wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem ryżu i kredek – stworzyły mapę własnego wymyślonego państwa. Uwieńczeniem zakończenia cyklu spotkań w bibliotece było wręczenie nagród i słodkich upominków wszystkim uczestnikom spotkań bibliotecznych. Brawo uczniowie!
Do zobaczenia po wakacjach.

Post Author: Iwo Młotek