Podróż w kosmos…

W dniu 5 maja b r. uczniowie klas 1 – 6  Szkoły Podstawowej nr 21 w Kaliszu uczestniczyli wraz z wychowawcami w szkolnej wycieczce do łódzkiego Planetarium w EC1, które powstało w zrewitalizowanej przestrzeni dawnej elektrociepłowni. Planetarium jest wyposażone w ekran sferyczny o średnicy 14 m. Doskonały obraz to efekt pracy 6 projektorów sterowanych przez 12 nowoczesnych komputerów i bezszwowego ekranu sferycznego. Siedząc w fotelach, był czas na relaks i magiczną podróż w nieznane… To wspaniałe miejsce nie tylko dla pasjonatów kosmosu i  każdego, kto chce zobaczyć i dowiedzieć się, co dzieje się poza planetą na której żyjemy. Cudowna, magiczna podróż…Wszechświat na wyciągnięcie ręki i to dosłownie, planety i gwiazdy, które mijają nas potęgując wrażenie lotu…

Po kosmicznej podróży udaliśmy się do interaktywnego Centrum Nauki i Techniki, które cały czas jest jeszcze w fazie rozbudowy. Zwiedzając, przechodziliśmy przez starą elektrociepłownię -€“ ścieżką energetyczną ( jedną z 3 ścieżek edukacyjnych, które już wkrótce będą dostępne dla odwiedzających).

Pełni wrażeń, głodni w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w barze McDonald’s i udaliśmy się w drogę powrotną do Kalisza.

Post Author: Joanna Marucha