„Pieczenie gofrów”

Uczniowie klasy V i VI podczas zajęć technicznych wypiekali gofry. Kierując się przepisem i wskazówkami  przygotowali ciasto. Następnie było ono pieczone w gofrownicy, gdzie nabierało odpowiedniego koloru i kształtu. Zapach wypiekanych gofrów roznosił się po szkole i przyciągnął do naszej sali wielu łasuchów. Wszyscy z niecierpliwością czekali aż gofry będą wykonane. Gotowe wypieki doprawiane były według gustu i smaku owocami, bitą śmietaną, dżemem, cukrem pudrem. To było bardzo interesujące, praktyczne i „słodkie” doświadczenie, które przyniosło wiele radości i świetnej zabawy. Dzieci uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.

Post Author: Iwo Młotek