Pasowanie Pierwszoklasistów

29 października 2013 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do braci uczniowskiej pierwszoklasistów. Oprócz rodziców i nauczycieli uroczystość uświetnili swoją obecnością: Prezydent Miasta Kalisza – Janusz Pęcherz, Wiceprezydent Miasta Kalisza – Dariusz Grodziński, Naczelnik Wydziału Edukacji – Mariusz Witczak, Radny Rady Miejskiej Kalisza – Radosław Kołaciński, Komendant COSSW – płk. Danuta Kalaman, przedstawiciel Rady Osiedla Szczypiorno – Tomasz Kozłowski.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając serdecznie wszystkich gości, pierwszoklasistów i rodziców, którzy z przejęciem czekali na złożenie ślubowania i pasowanie. Jednak nim to nastąpiło uczniowie musieli wykazać się konkretną wiedzą z różnych dziedzin. Udowodnili, że są pracowici, mądrzy, śpiewają i kochają swoją Ojczyznę. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie znakomicie.

Aktu pasowania dokonał sam Prezydent Miasta. Jak przystało na spadkobierców legionistów Józefa Piłsudskiego, pasowanie odbyło się przy użyciu prawdziwej szabli. Były też pamiątkowe dyplomy i prezenty. Rodzice ufundowali swoim dzieciom kołnierze, które są elementem stroju galowego obowiązującego w szkole.

Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek przygotowany specjalnie na tą okazję.