Pasowanie Pierwszoklasistów

p101232519 października 2016 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do społeczności uczniowskiej pierwszoklasistów, wśród których większość to sześciolatki. Oprócz rodziców i nauczycieli w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz naszego miasta z Prezydentem Grzegorzem Sapińskim na czele.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Jacek Konopczyński witając serdecznie wszystkich gości, pierwszoklasistów i rodziców. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki i rozwiązując przygotowane zadania.

Aktu pasowania szablą dokonał sam Prezydent Miasta. Dodatkowo pasowana była pani Agnieszka Celka – wychowawczyni klasy pierwszej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od władz miasta i Rady Rodziców.

Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Post Author: Joanna Marucha