Pasowanie pierwszoklasistów

pasowanie21 października 2015 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do braci uczniowskiej pierwszoklasistów, wśród których większość to sześciolatki.

Oprócz rodziców i nauczycieli w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz naszego miasta z Prezydentem Grzegorzem Sapińskim na czele.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Stępniewska witając serdecznie wszystkich gości, pierwszoklasistów i rodziców. Następnie mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki.

Aktu pasowania prawdziwą szablą dokonał sam Prezydent Miasta. Dodatkowo pasowana była pani Agnieszka Karpisiewicz – wychowawczyni klasy pierwszej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od władz miasta i Rady Rodziców.

Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Post Author: Joanna Marucha