Nowy rok szkolny – nowe boisko szkolne

P101400811111 września 2015 roku uczniowie SP nr 21 uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2015/2016.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się, jak co roku, od Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu.

O godzinie 10.00, na terenie szkoły, odbyła się część oficjalna i artystyczna przygotowana przez uczniów klasy V pod opieką p. Katarzyny Lewandowskiej.

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego gościli u nas: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza i przewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno – p. Edward Prus, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza – p. Mariusz Witczak, mjr COSSW w Kaliszu – p. Joanna Kempa oraz proboszcz naszej parafii – ks. Jarosław Kołodziejczak.

Dyrektor szkoły – Grażyna Stępniewska wspominała także 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bohaterów, którzy stanęli w obronie ojczyzny.

Po przemówieniach, podziękowaniach i gratulacjach nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego, wielofunkcyjnego boiska do gry w piłkę ręczną, koszykową i siatkową. Należy wspomnieć, że boisko przy szkole oddano do użytku 27 sierpnia 2015 roku i zostało wykonane z budżetu Miasta Kalisza i kosztowało 231.064,47 zł. Na marginesie należy wspomnieć, że w najbliższym czasie przy boisku powstanie bieżnia czterotorowa wraz z bieżnią do skoku w dal.

Wakacyjne wspomnienia już za nami, teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki.

Zaczynamy nowy rok szkolny 2015/2016 – POWODZENIA !

 

Post Author: Joanna Marucha