Obchody Dnia Ziemi

Dnia 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, pojechali na wycieczkę do Gołuchowa.

W tym dniu odbyły się tam uroczystości związane z Dniem Ziemi. Zapoczątkował go ekologiczny spektakl, w wykonaniu uczniów kaliskich szkół. W tym samym czasie Ola Sipka i Filip Przybył z klasy piątej i Szymon Pinczak z klasy szóstej reprezentowali naszą szkołę w rajdzie ekologicznym. Kolejnym punktem programu było sadzenie przez uczniów drzewa, symbolizującego odnowienie ich opieki nad parkiem.

Dzień Ziemi zakończył się na dziedzińcu zamku, gdzie wręczono nagrody za udział w rajdzie oraz projektach realizowanych w szkołach przez cały rok. Mimo kapryśnej pogody, towarzyszącej nam przez cały czas, wszyscy z uśmiechami na twarzach wróciliśmy z ciekawie spędzonego dnia.

Post Author: Joanna Marucha