„O psie, który jeździł koleją”

W dniu 25 września uczniowie naszej szkoły z klasy 1,2, 3 wraz z wychowawcami oraz p. Anną Janicką i p. Katarzyną Lewandowską udali się do kina Helios w galerii Amber na film „O psie, który jeździł koleją”.
Fabułą filmu jest życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei. Życie dziewczynki zmienia się  nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.
Film  bawi, smuci, a czasami wzrusza…nasi uczniowie nagrodzili niektóre sceny brawami😊
 

Post Author: Iwo Młotek