Noc zawodowców

5 października 2018 r. Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zainaugurowało w całym województwie wielkopolskim cykliczne wydarzenie – NOC ZAWODOWCÓW.

W Kaliszu akcja przebiegła w godzinach 18.00 – 22.00 pod hasłem terenowej gry miejskiej „Zawodowy Express”, w której wzięło udział 180 uczestników z miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

Do gry włączyli się uczniowie naszej szkoły z klasy 7 i 8 (drużyny nosiły nazwy: Szczypiorniaki i Fort Nights) z opiekunami: panią Grażyną Stępniewską i panią Katarzyną Lewandowską.

Drużyny 6 osobowe miały za zadanie w 6 punktach kontrolnych wykonać konkretne zadania, po których otrzymywali naklejkę na plansze do gry. Punktami kontrolnymi były zakłady rzemieślnicze: salony fryzjerskie (ANKA i CRAZY HAIR), cukiernik (CUKIERNIA DZIADKA ROCHA), piekarnia (OLSZYNA), fotograf (FOTO-RYŚ) i warsztat samochodowy (MC MOTOR BOSCH SERVICE).

10 pierwszych drużyn, które w najszybszym czasie wykonały wszystkie zadania otrzymały nagrody w postaci smartwatch-y i torby z gadżetami, a pozostali uczestnicy upominki.

Nasza drużyna „Szczypiorniaki” dotarła na metę jako 9 i znalazła się wśród laureatów .

Wszystkim uczestnikom gry miejskiej serdecznie gratulujemy!

Relacja wideo z Nocy Zawodowców w Kaliszu przygotowana została przez kaliską telewizję Magazyn Miejski
Amazingtv Kalisz.