Moja wymarzona biblioteka

We wtorek, 9 maja, uczniowie klasy pierwszej ponownie odwiedzili pobliską bibliotekę w Szczypiornie. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dotyczącą bibliotek  znajdujących się w różnych miastach, państwach, a nawet na kontynentach. Najbardziej oryginalną i urzekającą swoim wizerunkiem została biblioteka w Australii. Następnie uczniowie zapoznali się z instrukcją obsługi fotonów (małych robotów, sterowanych na odległość przez tablet). Dzieci były zachwycone zabawą z robotami!!!!  W tym celu uczniowie musieli wykonać kilka zadań w parach wymyślonych przez p. Anię. Zadania były pomysłowe, a zarazem angażujące większość zmysłów u dzieci. Dzięki wyścigom z przeszkodami udało się zdiagnozować koordynację wzrokowo-ruchową u uczniów, orientację kierunkową w przestrzeni oraz wyłonić „największe talenty” w zakresie programowania. W ramach projektu „Tydzień bibliotek” uczniowie wykonali z dostępnych materiałów prace plastyczne na temat: „Moja wymarzona biblioteka” lub „Biblioteka naszych marzeń”. Wszyscy z radością przystąpili do tworzenia własnych, kreatywnych prac artystycznych.

Mamy nadzieję, że w szkole z p. Agnieszką dokończymy nasze wspólne dzieło – plakat z okazji „Święta  bibliotek”.
Dziękujemy naszej pani Przewodnik za niezwykłe przeżycia w czasie pobytu w bibliotece!!!!!!!
To była nasza wspólna supeeeer przygoda.
Uczniowie z klasy pierwszej.

Post Author: Iwo Młotek