„Mój region – Moja Tożsamość”

3551W dniu 4 października sześcioosobowa grupa uczniów z klasy 6 pod opieką wychowawcy, brała udział w projekcie „Mój region – Moja Tożsamość”.  Projekt realizowany był w Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

Głównym celem projektu było przybliżenie uczniom dziedzictwa historycznego i kulturowego regionu Wielkopolski oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją. Projekt obejmował warsztaty edukacyjne : Jak poszukiwać informacji na temat historii i kultury Wielkopolski”, zajęcia w sali informatycznej dotyczące zasobów cyfrowych oraz konkurs sprawdzający wiedzę nabytą podczas warsztatów. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się o zabytkach, historii, ciekawych miejscach Kalisza i regionu, a także poznać zasoby internetowe dotyczące najstarszego miasta w Polsce. Zakończenie projektu przewidziano na koniec października, wtedy to uczniowie dowiedzą się czy wiedza, którą zdobyli pozwoli im przejść do kolejnego etapu konkursu.

Post Author: Joanna Marucha