Mój przyjaciel pies, ale…

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu w grupie starszej  odbyły się zajęcia edukacyjne pt: ”Mój przyjaciel pies, ale…”. Głównymi celami zajęć było kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za innych ludzi i zwierzęta, zapoznanie z podstawowymi zasadami opieki nad zwierzętami, przedstawienie roli jaką pies odegrał w historii człowieka, poznanie i utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się w kontaktach z agresywnym psem. Odbyły się ćwiczenia praktyczne, pozycja „na żółwia”:
1. spleść dłonie do wewnątrz
2. schować kciuki do środka
3. założyć ręce na kark
4. osłonić nimi uszy
5. uklęknąć
6. przyciągnąć głowę do kolan
        Dzieci kolorowały różne scenki omówione  podczas zajęć na temat psów. Każdy w tym dniu przyniósł na zajęcia swojego pluszowego psiaka i mógł opowiedzieć o nim ciekawą historię.

Na zakończenie  każdy otrzymał odznakę z napisem„Mój przyjaciel pies”.

Post Author: Joanna Marucha