Mistrz Pięknego Czytania

30.05.2017 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie pt: „ Mistrz Pięknego Czytania” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu.

W kategorii klas I naszą szkołę reprezentował – Jakub  Sowiński

w kategorii klas II                                                    – Oliwier  Źeśko

w kategorii klas III                                                  –  Lena Rucińska.

Uczniowie losowali numerki i w odpowiedniej kolejności mieli za zadanie przeczytać fragment wskazanej bajki. Trudność tekstu dostosowana była do wieku wszystkich uczestników konkursu.

Jury oceniało płynność tekstu, dykcję oraz rozumienie czytanego tekstu.  Na wyróżnienie zasłużył Jakub Sowiński z klasy I, który bardzo płynnie i wyraźnie przeczytał fragment bajki.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo puchary.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w

konkursach