Mistrz Pięknego Czytania

Dnia 29 maja 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka  odbył się konkurs recytatorski  pt: „ Mistrz Pięknego Czytania”.  Naszą  szkołę  reprezentowali uczniowie klas I – Aniela Bartosz,  II – Jakub Sowiński, III – Miłosz Dymowski.

Cel konkursu to promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Przy ocenie uczestników zwracano szczególną uwagę na: płynność, dykcję i sposób interpretacji czytanego tekstu.   Tytuł  Mistrza Pięknego Czytania zdobył Miłosz Dymowski z klasy III.

Gratulacje !!!