Miasto Mikołaja Kopernika i pierników

W dniu 5 maja klasy 4-7 uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Celem podróży było poznanie rodzimego miasta słynnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Pierwszym obiektem, do którego się udali było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i udział w warsztatach biologicznych i fizycznych. Uczniowie zdobywali wiedzę poprzez działania praktyczne, wykonując różnego rodzaju doświadczenia. Następnie odwiedzili Planetarium, aby obejrzeć wystawę Geodium oraz film Światła Północy. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Żywego Piernika oraz wykonania własnych pierników wg tradycyjnych receptur. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach i widać było satysfakcję z wykonywanych zadań.
Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Kalisza późnym wieczorem.

Post Author: Iwo Młotek