Mali ogrodnicy…

W dniu 9 kwietnia uczniowie klasy 3 postanowili przywitać wiosnę, siejąc lub sadząc rośliny. Chociaż za oknem prawdziwie letnia pogoda uczniowie przystąpili do wiosennych prac wykonywanych w ogrodach, ogródkach i działkach. Było więc wsypywanie ziemi do doniczek, odczytanie ze zrozumieniem instrukcji, sianie lub sadzenie roślin (zioła, kwiaty, warzywa), ich podlanie i umieszczenie na klasowym parapecie. Na samym końcu każdy z uczniów przykleił bądź włożył karteczkę z nazwą rośliny do doniczki…
Zajęcia miały na celu zwrócenie dzieciom uwagi na to, że:
– rośliny potrzebują światła słonecznego (chociaż niektóre wolą miejsca zacienione)
– odpowiednio żyznej gleby/ziemi
– odpowiedniej temperatury powietrza (niektóre wysokiej- szklarnie)
– odpowiedniej ilości wody (mniej lub więcej)
Przebieg pracy widać na zdjęciach, teraz czekamy na efekty czyli na to, aż rośliny zakiełkują…😊

Post Author: Iwo Młotek