Majówka z Polską

6 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole happening patriotyczny „Majówka z Polską”, z okazji świąt majowych, realizowany pod kierunkiem pani Grażyny Stępniewskiej.

W ramach imprezy, uczniowie pod opieką swoich wychowawców, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, wykonali biało-czerwone wstążki, kokardy i inne ozdoby patriotyczne, którymi udekorowali wybrane miejsca w szkole oraz swoje sale lekcyjne. Tego dnia wszyscy radośni, ubrani w biało-czerwone barwy, nucili piosenki o Polsce. Szczególnie zapadła uczniom w pamięci pieśń patriotyczna „Mazurek 3 Maja”, którą wszyscy wysłuchali na szkolnym korytarzu.
Z tej okazji uczniowie wykonywali również samodzielnie flagi i patriotyczne lapbooki na temat Konstytucji 3 Maja, jej historii i twórców, symboli narodowych i ich historii, patriotyzmu dawniej i dzisiaj. Klasy młodsze próbowały swoich sił robiąc lapbooki na temat symboli narodowych i ważnych wydarzeń z historii Polski oraz wybitnych Polaków. Wszyscy uczniowie postawili na kreatywność i pomysłowość.
Wielkie, sportowe i patriotyczne emocje towarzyszyły wszystkim podczas zorganizowanego „Biegu z flagą”.
Na zakończenie happeningu, uczniowie przebrani w biało – czerwone stroje pozowali do wspólnego, patriotycznego zdjęcia w kształcie cyfry 50, z okazji przypadającego w tym roku szkolnym, jubileuszu szkoły, wykorzystując zrobione wcześniej flagi i inne symbole związane z naszą ojczyzną.
Wszystkim uczestnikom happeningu patriotycznego serdecznie dziękujemy.

Post Author: Iwo Młotek