Majówka z Polską

27 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole happening patriotyczny „Majówka z Polską”, który był zwieńczeniem projektu edukacyjnego z okazji świąt majowych, realizowany pod kierunkiem pani Grażyny Stępniewskiej.

W ramach imprezy, uczniowie pod opieką swoich wychowawców, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, wykonali biało-czerwone wstążki i kokardy, którymi udekorowali wybrane miejsca w szkole oraz swoje sale lekcyjne. Tego dnia wszyscy radośni, ubrani w biało-czerwone barwy, nucili piosenki o Polsce. Szczególnie zapadła uczniom w pamięci pieśń patriotyczna „Mazurek 3 Maja”, którą wszyscy wykonali na szkolnym korytarzu, po czym obejrzeli prezentację multimedialną nt. majowych rocznic i barw narodowych.

Z tej okazji uczniowie wykonywali również samodzielnie flagi i plakaty patriotyczne pod hasłem „Wzorowy Polak ” czy na temat postaci – twórców Konstytucji 3 Maja. Klasy młodsze, wspólnie z przedszkolakami, próbowały swoich sił rysując ilustracje lub komiks do słów hymnu narodowego.

Wielkie, sportowe i patriotyczne emocje towarzyszyły wszystkim podczas zorganizowanego „Biegu z flagą”, w którym zwyciężyli uczniowie klasy V.

W ramach projektu odbył się także quiz historyczny pt. „Co wiesz o Konstytucji 3 Maja?” i konkurs na najciekawsze, klasowe zdjęcie patriotyczne.

Oto wyniki:

Quiz historyczny: I miejsce: ucz. klasy .IV – Igor Koper, Jeremiasz Przybył; II miejsce: ucz. klasy VI – Malwina Sipka, Sara Żeśko; III miejsce: ucz. klasy V – Michał Mielczarek, Wiktor Szkarudzina.

I miejsce: najciekawsze, klasowe zdjęcie patriotyczne – klasa VI

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie happeningu, uczniowie przebrani w biało – czerwone stroje pozowali do wspólnego, patriotycznego zdjęcia, wykorzystując zrobione wcześniej flagi i inne symbole związane z naszą ojczyzną.

Wszystkim uczestnikom happeningu patriotycznego serdecznie dziękujemy i gratulujemy oryginalnych pomysłów uczniowskich.

Post Author: Joanna Marucha