Majówka z Polską

28 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole happening patriotyczny „Majówka z Polską”, który był zwieńczeniem projektu edukacyjnego z okazji świąt majowych realizowanym pod kierunkiem pani Grażyny Stępniewskiej.

W ramach imprezy uczniowie pod opieką swoich wychowawców, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, wykonali biało-czerwone wstążki i kokardy, którymi udekorowali wybrane miejsca w szkole oraz swoje sale lekcyjne. Tego dnia wszyscy radośni, ubrani w biało-czerwone barwy, nucili piosenki o Polsce, szczególnie zapadła uczniom w pamięć pieśń „Mazurek 3 Maja”, w wykonaniu uczniów klasy V pod opieką pani Anny Pélissier.

Z tej okazji uczniowie wykonywali również plakaty patriotyczne pod tytułem „Kocham cię Polsko za …” i flagi różnymi technikami plastycznymi oraz własne krzyżówki do hasła KONSTYTUCJA, według określonych wskazówek i kryteriów. Każda klasa pozowała do patriotycznego zdjęcia i zastanawiała się, poprzez burzę mózgów, – co to jest ojczyzna?

Na zakończenie happeningu uczniowie przebrani w biało czerwone stroje pozowali do wspólnego patriotycznego zdjęcia, wykorzystując zrobione wcześniej flagi i inne elementy związane z naszą ojczyzną.

Wszystkim uczestnikom happeningu patriotycznego serdecznie dziękujemy i gratulujemy oryginalnych pomysłów uczniowskich.

Post Author: Joanna Marucha