Leśna przygoda …

Dnia 05.06.2017 r. dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce w leśnej szkółce na Winiarach. Przedszkolaki leśną przygodę rozpoczęły krótką lekcją przyrody, którą poprowadził Pan Leśniczy. Opowiedział On dzieciom o gatunkach zwierząt i roślin żyjących w lesie. Była również pogadanka dotycząca prawidłowego zachowania w lesie, tak aby nie płoszyć jego mieszkańców i  nie cieszyć roślin. Na koniec lekcji przedszkolaki obejrzały bajkę o życiu w lesie i roli leśniczego. Następnie poszliśmy na ścieżkę edukacyjną, gdzie pośród drzew i krzewów kryły się przystanki edukacyjne, na których dzieci miały do rozwiązania rozmaite zagadki związane z lasem. Były tam również tablice informacyjne dotyczące rodzajów drewna, kryjówek owadów, karmników dla ptaków i zwierzyny leśnej, oraz drewniane postacie dzików, bobrów i innych zwierząt. Na końcu ścieżki przedszkolaki przybyły do miejsca, gdzie można było zrobić piknik i chwilę odpocząć. Dzieci z uśmiechniętymi buziami wróciły do przedszkola, by tam podzielić się między sobą wrażeniami z wycieczki.

Post Author: Joanna Marucha