Legionowe Pasowanie Pierwszoklasistów

15 października 2014 roku odbyło się uroczyste przyjęcie do braci uczniowskiej pierwszoklasistów, wśród których większość to sześciolatki. Oprócz rodziców i nauczycieli uroczystość uświetnili swoją obecnością: Prezydent Miasta Kalisza – Janusz Pęcherz, Przewodniczący  Rady Miejskiej Kalisza – Radosław Kołaciński, Wiceprezydent Miasta Kalisza – Dariusz Grodziński, Naczelnik Wydziału Edukacji – Mariusz Witczak, Zastępca Komendanta COSSW – major Krzysztof Stachera, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Jarosław Kołodziejczak, Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno – Robert Kleśta, Przewodnicząca Rady Rodziców – Małgorzata Kobyłka.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Stępniewska witając serdecznie wszystkich gości, pierwszoklasistów i rodziców. Następnie mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki.  Aktu pasowania dokonał sam Prezydent Miasta. Dodatkowo pasowana była pani Wicedyrektor i wychowawca klasy pierwszej. Pierwszoklasiści pasowani byli prawdziwą szablą. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od Rady Rodziców oraz proboszcza.

Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję.

Post Author: Joanna Marucha