Koncert „Co przeszkadza perkusiście”

W poniedziałek 28 kwietnia, po raz kolejny w naszej szkole mieliśmy okazję poszerzyć nasze muzyczne horyzonty. Tym razem zaproszony został perkusista, który ze swoich licznych podróży przywoził różne instrumenty perkusyjne z najdalszych zakątków świata. Część z nich mięliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć podczas spotkania.

Poznaliśmy kraje pochodzenia danych instrumentów, ale także ich przeznaczenie, np. te używane podczas realizacji bajek czy filmów jako odgłosy zwierząt oraz zjawisk atmosferycznych. Niektórzy z nas spróbowali sami na nich zagrać. Pozostali zebrani w sali mogli włączyć się we wspólne granie używając najprostszego instrumentu perkusyjnego, czyli swoich dłoni, które nadają rytm chociażby przez klaskanie. Na zakończenie uczniowie stworzyli małą orkiestrę grając na kilku instrumentach jednocześnie. Okazało się to wspaniałą zabawą, ale za to bardzo hałaśliwą. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania z muzykami i tancerzami!

Post Author: Joanna Marucha