„Kocham, lubię, szanuję, nie śmiecę”

Dnia 14 września 2012r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami włączyli się po raz kolejny do organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia” i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska” ogólnopolskiej akcji sprzątanie świata. Hasło tegorocznej edycji to: „kocham, lubię, szanuję, nie śmiecę”.

Przed przystąpieniem do akcji uczniowie uświadomieni zostali, iż celem tej kampanii ekologicznej jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, lecz zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.

Najmłodsi uczniowie klas I – III po otrzymaniu worków i rękawic sprzątali najbliższe otoczenie szkoły, starsi z klas IV – VI zbierali śmieci wzdłuż ulicy Wrocławskiej. Zebrane odpady segregowane były do odpowiednich worków.  Z perspektywy kilku ubiegłych lat można stwierdzić, że coroczna akcja przynosi efekty.

Post Author: Joanna Marucha