Klasa 1 w krainie Wikingów

We wtorek, 28 marca, uczniowie klasy pierwszej ponownie odwiedzili pobliską bibliotekę, skąd odbyła się  podróż do Skandynawii – kraju Wikingów. Uczniowie zapoznali się z kulturą skandynawską, zdobyli wiadomości o licznych wyprawach morskich, mających charakter rabunkowy a następnie osadniczy. Obejrzeli na fotografiach biżuterię, broń, którą posługiwali się wikingowie oraz skandynawskie przysmaki tzw. „Cynamonki”- bułeczki na słodko z cynamonem . Ogromną atrakcją okazały się warsztaty, na których dzieci za pomocą gliny i wody mogły rzeźbić ozdoby, wazy, naczynia oraz wyciskać w glinie różne kształty na stemplach. Na koniec pierwszaki zabrały własne prace do szkoły. Pomimo chłodnej aury z opadami gradu i śniegu panowała radosna atmosfera, a uczniowie pełni wrażeń wrócili do swoich domów. Ahoj……… do następnej podróży w nieznane??????????

Post Author: Iwo Młotek