King: Mój przyjaciel lew

W dniu 26 września uczniowie klas 1 – 3 pod opieką swoich wychowawców wybrali się do kina Helios w galerii Amber na film King: Mój przyjaciel lew.

Nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują w domu małe lwiątko, które – jak dowiadują się z wiadomości telewizyjnych – uciekło z lotniska. Niespodziewany gość, któremu nadają imię King, szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje się, że King jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dzieciaki postanawiają pomóc mu wrócić do jego prawdziwego domu. W realizacji tego szalonego i odważnego planu może wesprzeć ich tylko jedna osoba – zwariowany dziadek Max, z którym wspólnie wyruszają w pełną przygód podróż.

Film poruszał problem opieki nad dzikimi zwierzętami, czasami śmieszył, czasami wzruszał… Uczniowie mieli również okazję zdobyć kilka informacji na temat życia lwów: gdzie występują lwy na kuli ziemskiej, czy lwy mruczą, czy istnieją białe lwy, jak długo żyją lwy…

Post Author: Iwo Młotek