KALISZ NA WEEKEND

Kalisz na weekend – pod takim hasłem Miasto zaprasza kaliszan i gości do zwiedzania naszego grodu, pod takim hasłem i my ruszyliśmy na jego podbój.

10 uczniów klas V i VI wraz z p. Kasią i Moniką wybrało się w podróż szlakami Piastów. Wsiadając do zabytkowego autobusu SAN koło kaliskiego teatru, cofnęliśmy się w czasie. Kasowniki, których uczniowie już nie pamiętają, silnik wydający głośne dźwięki i pan konduktor przypominający nam historię naszego miasta. Podróżując czerwonym autobusem, odwiedziliśmy m.in. Zawodzie i „Basztę Dorotkę”. Po niezwykłej przejażdżce, podczas której „Kazik” przypomniał wszystkim o swojej fenomenalnej wiedzy z historii, ruszyliśmy odważnie na Wieżę Ratuszową. Po pokonaniu kilkudziesięciu stopni, dotarliśmy na taras widokowy, skąd mogliśmy podziwiać Kalisz na 4 strony świata.

Post Author: Joanna Marucha