IV Finał Żonkilowych Pól Nadziei

zonkile9 maja 2015 r. o godzinie 10.00 z terenu Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu wyruszył Rowerowy Rajd Nadziei.

Grupa śmiałków z naszej szkoły pod opieką pani Marty Szczepaniak przyłączyła się do pasjonatów jazdy na rowerze i rolkach. Całą trasę od COSSW do centrum miasta zabezpieczała kaliska Policja i Straż Miejska. Dzięki temu ok 150 uczestników rajdu mogła śmiało dojechać ul. Wrocławską i Górnośląską do Ratusza, gdzie wszyscy włączyli się w rozdawanie symbolicznych żonkili oraz ulotek o tematyce akcji. Po krótkiej przerwie Trasą Bursztynową dotarliśmy do siedziby Fundacji „Z Godnością”. Czekał nas tam słodki poczęstunek. Ostatnim etapem rajdu był powrót ulicą Wrocławską do Szczypiorna. Na boisku osiedlowym mogliśmy posilić się grochówka z wojskowego kotła. Młodsi uczestnicy zostali obdarowani maskotkami i różnymi słodkościami. Na podsumowaniu Rajdu jako finału akcji Żonkilowe Pola Nadziei nie zabrakło przedstawicieli władz miasta Kalisza.

Uczniowie bardzo zadowolenie wrócili do domów.

Post Author: Joanna Marucha