IMPREZA SZKOLNA „NOCOWANIE”

imagesvhjkPo raz pierwszy w historii naszej szkoły została zorganizowana impreza szkolna „Nocowanie”, której hasłem przewodnim była „Wioska Indiańska”. Uczniowie mieli okazję przełamać rutynę i poznać szkołę z innej perspektywy.

Ok. godz. 18.00 na placu szkolnym p. Dyrektor Grażyna Stępniewska dokonała uroczystego otwarcia imprezy. Zanim uczniowie przystąpili do wykonania zadań, wybrali dla siebie nazwę i barwy szczepu oraz swojego wodza. Zgodnie z nazwą imprezy dzieci bawiły się realizując zadania związane ze zwyczajami Indian: wykonanie indiańskiego totemu, poszukiwanie z mapą indiańskich skarbów, rzeźbienie w mydle, wykonanie indiańskich ozdób z wykorzystaniem koralików, makaronu oraz słomek do napojów. Ta część zabawy zakończyła się ucztą- pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Po obfitym posiłku nastąpiła dalsza część zabawy- „dyskoteka na prerii”. Zmęczeni tańcem uczniowie odpoczywali oglądając film „Pocahontas”, a następnie rozpoczęło się na szkolnym boisku nocne polowanie na zwierzynę z użyciem latarek. Łowy były udane. Czas mijał bardzo szybko. Po godz. 22.00 pełni wrażeń uczniowie rozpoczęli przygotowania do ciszy nocnej. Następnie leżąc w śpiworach, przeżywając minione popołudnie jeden po drugim po cichu zasypiali… Rano zjedli wraz z wychowawcami indiańskie śniadanie i czekali na swoich rodziców. Z pewnością pierwsze w historii szkoły nocowanie zostanie na długo w naszej pamięci…

Post Author: Joanna Marucha