Ile cukru zjadamy nieświadomie?

Na to pytanie mogli poznać odpowiedź uczniowie naszej szkoły w minionym tygodniu. Monika Niewiadomska- nauczyciel WF oraz koordynator zespołu ds. Promocji Zdrowia zaprezentowała ile cukru producenci żywności dodają do naszego jedzenia. Na początku uczniowie dowiedzieli się kilku informacji o cukrach, poznali w jaki sposób mogą samodzielnie odczytywać z etykiet produktów skład, dodatki oraz zawartość cukrów. Następnie rozpoczęła się najprzyjemniejsza eksperymentalna część lekcji. Przed ich ulubionymi przekąskami, najczęstszymi produktami śniadaniowymi układali kostki cukru aby uświadomić sobie ile ich naprawdę jest. Miny mówiły same za siebie:)
Mamy nadzieję, że od tej pory mając do wyboru słodycze lub owocowe podejmą zdrową decyzję 🙂

Post Author: Iwo Młotek