III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej

W dniu 07.11.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Kaliszu odbył się  III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej zorganizowany z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Patrona Szkoły. Celem konkursu było kształcenie potrzeb i nawyków czytelniczych oraz postaw patriotycznych uczniów, a także rozwijanie twórczych talentów.

Gościliśmy dziesięciu uczestników z pięciu kaliskich szkół : SP nr 7, SP nr 8, SP nr 16,  SP nr 17 i SP nr 22. Uczestnicy przywitani zostali przez organizatorki konkursu, które wręczyły każdemu uczestnikowi kotylion.

Jury w składzie :  Grażyna Stępniewska – dyrektor szkoły , Joanna Dembowa – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej oraz Anna Hudzińska – przewodnicząca kaliskiego oddziału Towarzystwa Dyslektycznego wnikliwie oceniało każdego uczestnika. Jury brało pod uwagę dobór wierszy oraz sposób ich interpretacji. Zmaganiom uczestników przysłuchiwała się widownia – uczniowie klas I – III z SP nr 21 pod opieką pani Katarzyny Lewandowskiej.

Zwycięzcami zostali : I miejsce – Piotr Mak z SP nr 17 , II miejsce – Lena Bertman z SP nr 8 , III miejsce – Laura Górniak z SP nr 7.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody , a uczestnicy drobne upominki.

Organizatorkami były nauczycielki : Jolanta Gilicka oraz Danuta Stokłosa.

Post Author: Joanna Marucha