II FINAŁ ŻONKILOWYCH PÓL NADZIEI

13 maja 2013 roku na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu odbył się II finał „Żonkilowych Pól Nadziei”.

Celem akcji jest propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wolontariatu. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

Gości powitała płk Danuta Kalaman, życząc wszystkim udanej zabawy. Akcja odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Wzięli w niej udział m.in. wiceprezydent Kalisza Dariusz Grodziński oraz naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Witczak.

Wśród imprez towarzyszących występom zespołów muzycznych należy wymienić: „Bieg Nadziei”, tresurę psów ratowniczych, pokaz akcji gaśniczej straży pożarnej, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej. W tym dniu Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu obchodził XX-lecie akcji Honorowego Dawcy Krwi, w związku z czym, chętni mogli oddać krew potrzebującym.

W trakcie festynu dużą popularnością cieszyły się przysmaki, takie jak gorąca grochówka czy tradycyjny chleb ze smalcem oraz słodkie przekąski – poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych.

Gratulujemy wszystkim dzieciom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursach: plastycznym „Nadzieja”, gdzie II miejsce zdobyła uczennica klasy piątej Julia Kowalska oraz muzycznym na „Wesołą piosenkę”, w którym I miejsce zdobyło trio naszej szkoły w składzie: Agnieszka Łuczak, Daria Matyjak i Ola Sipka

Przedszkolni laureaci konkursu plastycznego pt.: „Nadzieja”:

grupa młodsza: Gagryiela Rzepecka, Klaudia Wosiak, Oliwier Jończyk,
grupa starsza: Kacper Śmiłowski, Wiktor Szkarudzina oraz Oskar Waliś.

Serdecznie wszystkim dzieciom gratulujemy!

 

 

Post Author: Joanna Marucha