I TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – SZCZYPIORNO 2016 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kalisza

OLYMPUS DIGITAL CAMERA W dniu dzisiejszym 19 maja 2016 roku, w naszej szkole zorganizowaliśmy I TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – SZCZYPIORNO 2016 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego.

Celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji oraz popularyzacja gry w piłkę ręczną – szczypiorniaka i miejsca jej powstania Szczypiorna, dawniej podkaliskiej wsi, a obecnie osiedla Szczypiorno.
W turnieju wzięły udział 4 zespoły z kaliskich szkół podstawowych. Chłopcy rozegrali łącznie 6 meczów pod czujnym okiem sędziego Piotra Maciejewskiego z Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Turniej zakończył się następującymi wynikami:
– I miejsce i Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu,
– II miejsce i Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu,
– III miejsce i Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Kaliszu zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu,
– IV miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Kaliszu.

Podczas turnieju odwiedzili nas goście: w imieniu Prezydenta Miasta Kalisza Pan Edward Prus – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza i przewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno, Pan Mariusz Witczak –  Naczelnik Wydziału Edukacji, zastępca Komendanta COSSW w Kaliszu ppłk Mirosław Kuświk, ksiądz Jarosław Kołodziejczak z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kaliszu – Szczypiornie.

Pani Dyrektor Grażyna Stępniewska podziękowała wszystkim za pomoc w organizacji I Turnieju i wyraziła nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli gościć jeszcze więcej zespołów nie tylko z Kalisza.

#szczypiorno #Kalisz

Post Author: Joanna Marucha