Hodowla fasolki w klasie 1

2 marca uczniowie klasy I samodzielnie  zakładali  hodowlę fasolki.  Dzieci dowiedziały się w jakich  kształtach i kolorach występuje fasola oraz jakie posiada właściwości odżywcze. Nasiona fasoli zawierają witaminy z grupy B (B1, B2), C i E, a także magnez i fosforStrąki posiadają witaminy z grupy B oraz witaminę A i C. Oprócz tego mają potaswapń, magnez i karoten. Uczniowie oglądali za pośrednictwem tablicy multimedialnej film, na którym pokazano, jak fasola pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii oraz w jakiej formie jest spożywana. Następnie przystąpili  do praktycznej części  hodowli fasoli. Nakładali  na słoiki gazę i przymocowywali ją gumką. Umieszczali nasiona fasolki na gazie i uzupełniali  słoiki  wodą, aby zapewnić nasionom ciągły dostęp wilgoci. Na koniec w radosnej atmosferze tworzyli własne wizytówki i przyklejali je do słoika. Za dwa tygodnie dowiemy się jak wygląda fasolka!!!
 

Post Author: Iwo Młotek