Happening Patriotyczny

pl flagDnia 29 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Happening Patriotyczny „ Biało czerwone barwy dla Niepodległej” z okazji świąt majowych.

W ramach projektu uczniowie wykonywali biało-czerwone wstążki oraz kokardy, którymi udekorowali korytarze szkolne, sale lekcyjne oraz z dumą nosili je na piersi.

Uczniowie i przedszkolaki obejrzeli prezentację multimedialną na temat majowych rocznic, symboli i barw narodowych oraz związanych z nimi patriotycznych obyczajów.  Z tej okazji uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne. Dzieci z klas I-III pod kierunkiem wychowawcy wykonali chorągiewki różnymi metodami plastycznymi  ( malowanki, wydzieranki, wyklejanki), natomiast uczniowie klas starszych przygotowali plakaty okolicznościowy „ Wzorowego Polaka”. W międzyczasie na bieżni, przy boisku szkolnym odbyły się biegi patriotyczne z flagą. Reprezentacje wszystkich klas rywalizowały o zdobycie czołowego miejsca , a pozostali kibicowali z wielkim entuzjazmem. Na zakończenie akcji uczniowie przebrani w białe i czerwone stroje utworzyli przed szkołą kontury rozety, wykorzystując zrobione wcześniej chorągiewki. W ramach obchodów majowych, dla upamiętnienia 225 rocznicy Konstytucji 3 Maja odbył się konkurs na najciekawszą patriotyczną dekorację klasopracowni. Komisja sędziowska wyłoniła 2 zwycięskie klasy : II i V.

Post Author: Joanna Marucha