Happening patriotyczny w szkole i przedszkolu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA30 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole happening patriotyczny „Majówka z Polską” z okazji świąt majowych.

W ramach imprezy, uczniowie pod opieką swoich wychowawców, wykonali biało – czerwone wstążki, którymi udekorowali wybrane miejsca w szkole oraz biało – czerwone chorągiewki. Tego dnia wszyscy radośni, z dumą nosili biało – czerwone kokardy na piersiach i nucili piosenki o Polsce. Szczególnie zapadła w pamięć uczniom pieśń „Witaj Maj, Trzeci Maj”.

Z tej okazji uczniowie wykonywali również plakaty patriotyczne. Klasy I – III związane z symbolami narodowymi i Polską naszą ojczyzną, a klasy IV – VI gazetę z czasów oświecenia o najważniejszych wydarzeniach z tamtych czasów, w tym o Konstytucji 3 Maja i jej twórcach.

Następnie uczniowie przebrani w białe i czerwone ubrania utworzyli przed szkołą kontury naszego państwa, wykorzystując zrobione wcześniej chorągiewki, tabliczki z wymyślonymi przez uczniów hasłami patriotycznymi oraz balony w kolorach białym i czerwonym, a w tych działaniach wspierały ich dzielnie nasze przedszkolaki 🙂

W ramach akcji, dla upamiętnienia Święta Flagi, odbył się także konkurs plastyczny. Uczniowie klas I – III mogli wybrać jeden z tematów: „Jestem z Polski”, „Polska – symbole narodowe”, a uczniowie z klas IV-VI zmierzyli się z tematami: „Jestem Polakiem – symbole narodowe w moim życiu”, „Polskie symbole – moje dziedzictwo”.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Post Author: Joanna Marucha